POZOR, POZOR!!! – zde najdete pár recenzí na album Zero Point. !

Muzikus:

Moderní metal po česku? Proč ne, zvlášť když se ho ujme tak schopná kapela jako pražští Proximity. Více.


Irockshock:

Pražští Proximity se poměrně úspěšně protloukají již osm let metalovým světem a kromě několika úspěchů v hudebních soutěžích se mohou nyní pochlubit i aktuálním albem Zero Point. Pokud se náhodou k někomu jméno kapely nedoneslo, určitě posluchačům nebudou neznámé formace, ze kterých pocházejí jednotliví členové. Najdeme zde zástupce například Egotrip, Dirty Game či AB Bandu.Více.


Fobiazine:

Přiznám se, že vyznat se v hudebním guláši na nové desce pražských PROXIMITY nebylo z počátku vůbec lehké. Při pár prvních posleších mi přišlo album hrozně roztěkané. Více.


HarMusicBase:

No, nebudu tvrdit, že je metalcore vyčerpán, ale přesycenost scény prostě začala být znát a tak se zrovna nové kapely mají problém uchytit, nebo na sebe alespoň upozornit. Více.


Rockmag:

Pražská Proximity na svojom novom albume Zero Point ukazuje možnosti moderného metal coru. Vo svojej tvorbe sa snažia pretnúť moderný metal s hardcorovým feelingom. Více.


Metalforever:

Tak tohle je praktický případ toho, k čemu může vést škatulkování. Může za to skutečnost, že klukům se naprosto precizním způsobem daří kombinovat nejen to, co otevřeně deklarují (corovou intenzitu, hrubé nasazení i náladotvorné samplové vsuvky), co by člověk vzhledem k jejich jinokapelním zkušenostem předpokládal (progresivní přemýšlivost a hráčskou vyspělost), ale i to, co jsem nečekal ani v nejmenším (silný cit pro výrazné – a někdy i pekelně chytlavé – melodie i melancholickou emotivnost). Více.


Marastmusic:

Dá se říct, že po obsahové stránce nemám Zero Point co vytknout, a tak album kromě pár detailů dělí od absolutního hodnocení snad jen slabší zvuk a produkce ze studia Šopa. Více.